چرا سیلیکون رابر گران تر است؟


در اینجا سعی می کنیم توضیح دهیم که چرا لاستیک سیلیکون در مقایسه با لاستیک های معمولی موجود در بازار، در رده لاستیک های گران تر طبقه بندی می شود.

ادامه مطلب

ماندگاری الاستومرها


بهترین روش برای نگهداری محصولات پلیمری چیست؟ عمر این محصولات چه مدت است؟ ...

ادامه مطلب

سیلیکون علیه کرونا ویروس


بیماری همه گیر کروناویروس (COVID-19) همه ما را با چالش های جدیدی روبرو کرده است. کادرهای درمانی، پزشکان و پرستاران برای مراقبت های بهداشتی ...

ادامه مطلب

سیلیکون رابر در صنعت خودرو


سیلیکون رابر استحکام، مقاومت، دوام و خواص اعجاب انگیز بسیاری را در صنعت خودور تأمین می کند. از آنجا که مصرف کنندگان خواستار افزایش کارایی، کیفیت و استانداردهای بالاتری هستند ...

ادامه مطلب

پیشنهاد سلامت غذایی


با توجه به مطالعات انجام شده در آشپزخانه های خانگی، صنعتی و همچنین رستوران ها، افراد در تلاش برای جایگزینی پارچه های پنبه ای هستند. و این موضوع می تواند ضرورتی برای استانداردهای جدید کیفیت مواد غذایی باشد.

ادامه مطلب

پر کننده ها یا فیلر ها


اصطلاح پرکننده باعث برداشت نادرست از آنچه را که آن ها انجام می دهند می شود. (ماده ای که در ابتدا گرایش به اشغال فضا دارد و به مثابه کاهنده قیمت آمیزه عمل می کند) اما بیشترین پرکننده های لاستیکی که امروزه مصرف می شوند فایده هایی سازنده و اثری فعال را بر روی فرایند پذیری و سودمندی محصول نهایی باعث می شوند.

ادامه مطلب

کائوچو ها


اولین قدم در آمیزه کاری موثر، انتخاب نوع کائوچو است. ویژگی های ذاتی هر کائوچو قابلیت آن برای کاربرد هایی که مورد نظر است را مشخص می کند.

ادامه مطلب

مواد آمیزه کاری


امروزه محدوده ی وسیعی از پلیمرهای لاستیکی با مجموعه ویژگی های مشخص وجود دارد که با تغییر در طراحی فرمول آن ها یک یا بیشتر ویژگی های شان تقویت یا حذف می شود.

ادامه مطلب

ولکانیزاسیون چیست؟


ایجاد پل های عرضی در ماتریس پلیمر الاستومری تعیین کننده ی اساسی ویژگی های لاستیک است. بطور خلاصه پخت ،پلاستیک نرم و قالب گیری را به جامدی الاستیک و قابل انعطاف تغییر می دهد.

ادامه مطلب

لاستیک یا پلاستیک؟


اگر چه هر دو پلیمر هستند، اما لاستیک ها و پلاستیک ها تفاوتهایی دارند.

ادامه مطلب

چرا سیلیکون رابر؟


روزانه قطعات سیلیكونی بسیاری در حال استفاده می باشند، شلنگ های نسوز، روكش های سیم در وسایل نقلیه، پروفیل ها، اورینگ ها در لوازم خانگی و بسیاری قطعات دیگر در صنعت پزشكی نمونه ای از این ماده ارزشمند در اطراف مان می باشد.

ادامه مطلب

خواص سيليكون


با ایجاد پیوندی قوی بین سیلسیم (Silicon -Si) و اكسیژن لاستیك سیلیكون به عنوان ماده ای عالی - معدنی خواص خوبی به شرح زیر از خود نشان می دهد.

ادامه مطلب

سیلیكون رابر چیست؟


روزانه قطعات سیلیكونی بسیاری در حال استفاده می باشد، شلنگ های نسوز و روكش های سیم در وسایل نقلیه، پروفیل ها و اورینگ ها در لوازم خانگی و بسیاری قطعات دیگر در صنعت پزشكی نمونه ای از این ماده ارزشمند در اطرافمان می باشد. سیلیكون بخاطر خواص مكانیكی خاصش نیاز های بسیاری را در صنایع براورده كرده است.

ادامه مطلب

توليد به روش اكستروژن چیست؟


در اين روش الاستومر يا لاستيك پخت نشده تحت فشار از قالب (داي) عبور مي كند و شكل داي را به خود مي گيرد. اين فرايند بصورت مستمر انجام مي شود و خروجي مي تواند به صورت شلنگ، پروفيل تو خالي، تو پر (كُرد)، گسكت، سيل كننده و هر پروفيلي كه به صورت كلاف مد نظر مي باشد، توليد مي گردد.

ادامه مطلب

توليد به روش مولدينگ چيست؟


فرايندي كه شكل نهايي قطعه تحت تاثير فشار و حرارت در قالب شكل مي گيرد. قطعه اي از لاستيك پخت نشده در حفره هاي قالب فلزي قرار مي گيرد و تحت تاثير گرما و واكنش شيميايي ايجاد شده و همچنين فشار شكل ايجاد شده سخت و يكپارچه مي گردد. سه روش متداول اي فرايند به قرار زير مي باشد:

ادامه مطلب

درجه حفاظت IP


Ingress Protection یا درجه حفاظت و به اختصار (IP)، میزان حفاظت تجهیزات در مقابل ورود گرد و خاک، آب و رطوبت را بیان می کند. IP code اصطلاحی است در استاندارد IEC60529 که بر اساس آن محفظه های تجهیزات الکتریکی را در برابر نفوذ عوامل خارجی تقسیم بندی می کند.

ادامه مطلب

اورینگ استاتیک یا داینامیک؟


برخی از تفاوت های عمده اورینگ های دینامیکی و استاتیکی عبارت است از:

ادامه مطلب

تفاوت اورینگ و گسکت


سطح مقطع اورینگ ها دایره شکل اند و معمولا از جنس لاستیک ساخته می شوند و زمانی که تحت فشار قرار می گیرند خاصیت آب بندی پیدا می کنند و غیر از اندکی روغن یا گریس به مواد دیگری مانند چسب برای نصب احتیاج ندارند. اورینگ ها از خاصیت انعطاف پذیری لاستیک ها بهره می برند و می توانند چندین بار تحت فشار یا کشش قرار گیرند.

ادامه مطلب

هالو اورینگ چیست؟


هالو اورینگ ها یک آب بند (درزگیر) با نیروی بسته شدن پایین هستند که راه حلی برای کاربرد هایی با فضای محصور شده برای هدفی خاص و بسیاری دیگر از کاربردهای استاتیکی است.

ادامه مطلب

انواع لاستیک


لاستیک SBR : این پلیمر به عنوان پرکاربرد ترین لاستیک در دنیا مطرح است. مقاومت نسبتا خوب در برابر پارگی، سایش و فرسودگی

ادامه مطلب

کاربرد سیلیکون


خواص مكانیكی سیلیكون حضور این ماده ارزشمند را در بیشتر صنایع توضیح می دهد، به عنوان درزبند و سیل كننده در اجاق ها، فرهای توكار، كوره ها، دیگ های بخار، صنایع روشنایی، نظامی، پزشكی، ساختمانی و سایر صنایع دیگر.

ادامه مطلب

درباره ما

شركت دانش پژوه پویا بنیان پژواك در سال 1392 واقع در منطقه صنعتی بومهن شروع بكار نموده است. هدف از ایجاد این شركت راه اندازی مجموعه ای به منظور طراحی و تولید قطعات سیلیكونی برای مصارف صنعتی و خانگی، مشاوره و اجرای خطوط تولید اقلام سیلیكونی می باشد.

خط مشی این شركت همان طور كه از نام ان پیداست راه اندازی واحدی تولیدی و خدماتی با محوریت دانش و پویایی در صنعت لاستیك با گرایش سیلیكون می باشد و تحقق این امر با بهره مندی از تسلط و تجربه اعضای این گروه در طراحی و ساخت ماشین الات صنعت لاستیك، تخصص در رشته پلیمر و همچنین ارتباط مستمر با واحد های علمی میسر بوده است.

شرکت پژواک، افزایش رضایتمندی مشتریان، ارتقای کیفیت محصولات و شرکت، افزایش پایداری عملیات و بهبود کارای را سرلوحه خود قرار داده و به همین منظور موفق به کسب گواهینامه ISO9001:2015 شده است.

تماس با ما

صنایع پلیمری پژواک

  • تهران، بومهن، خیابان کامیون داران، پلاک ۳۳
  • تلفن : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۵
  • فکس : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۴
  • واتس اپ : ۰۹۰۲۲۰۰۳۵۳۷
  • info@silicone-eng.ir